Rozgrzewka przedmeczowa

Rozgrzewka przedmeczowa na niedzielny mecz z drużyną GKS Sierakowice.

Rozgrzewka - część wstępna.

Całą drużyną jak zawsze spacerujemy po całym boisku, zapoznanie z murawą i ostatnie uwagi techniczno-taktyczne.

Na początek w luznej rozsypce zawodnicy dryblują z piłkami (ogólnorozwój)

Ćwiczenie pierwsze, przedstawia poniższy schemat.

Część główna

„Sześć stref”

Wykonanie:

Trzy strefy czerwone i trzy strefy żółte, wytyczone na równi pachołkami, dzielimy grupę na dwie równe drużyny.

Gra:

Każdy zawodnik posiada piłkę i drybluje nią po całym obszarze gry. Zawodnicy muszą dryblować do strefy i wykonywać różne zadane ćwiczenia(np. skipy na piłce). Każdy zawodnika, który nie wejdzie na pole. Musi kontynuować drybling, dopóki kwadrat nie stanie się wolny.

Odmiana 1.

Gdy zawodnik wejdzie w strefę tego samego koloru, musi przekazać piłkę na inny kwadrat i podążyć za swoim podaniem.

Odmiana 2.

Czerwoni grają przeciwko żółtym i próbują zdobyć punkty w żółtych kwadratach, podczas gdy żółci próbują zdobyć punkty w czerwonych kwadratach.

Kluczowe punkty i cele:

• Oczy dookoła głowy, patrz, obserwuj aby dostać się na wolny plac;
  • Praca lewą i prawą nogą, dryblowanie, zwody;
  • Równowaga podczas utrzymywania piłki w grze, zwinność podczas dryblingu, szybkie zwroty;
  • Koncentracja.

Pole gry: 30x30m (4x4m)

Czas gry: 20min

Intensywność 4/5

Stretching (uzupełnianie płynów)

„ Cztery gole, umiejętność dryblingu”

Wykonanie:

1. Zawodnicy dryblują pomiędzy pachołkami + oddają celny strzał w kierunku bramki;
  2. Zawodnicy dryblują w kierunku pachołków, operując piłką od lewej do prawej stopy, zanim oddadzą strzał na bramkę;
  3. Zawodnicy dryblują, podając piłkę z jednej strony pachołka a sami obiegają go z drugiej, tak powtarzają na każdym pachołku + oddają celny strzał w kierunku bramki;
  4. Zawodnicy wykonują ruch obrotowy wokół wszystkich 4 pachołków, zanim oddadzą strzał w kierunku bramki.

Wszystkie ćwiczenia muszą być rozegrane w wysokim tempie.

Kluczowe punkty i cele:

• Prowadzimy ścisłą kontrolę, ciągłe dotykanie piłki(czucie piłki), operujemy obiema nogami;
  • doskonalenie umiejętności poruszania się, różne formy;
  • ciągła kontrola i koncentracja.

Czas ćwiczenia: 20min.

Intensywność 4/5.

Część końcowa

Stretching (uzupełnianie płynów)