Wygrywamy Turniej !!

Triumf Lidera Dębogórze w turnieju piłki nożnej halowej "Kaszub Cup" rocznika 2004.

Podopieczni duetu trenerów Andrzeja Zawadzkiego i Grzegorza Lewickiego nie mieli sobie równych w niedzielnych rozgrywkach. Ale po kolei.

W sobotę odbyła się pierwsza odsłona turnieju "Kaszub Cup". W grach eliminacyjnych nie poszło naszym podopiecznym najlepiej. Pozytywem soboty był wygrany mecz z sąsiadem zza miedzy

Sztorm Mosty - UKS Lider Dębogórze 3:5.

Niedzielne pojedynki miały być rehabilitacją, takie słowa padły w szatni po rozgrywkach eliminacyjnych.

Niedzielne mecze rozgrywaliśmy w grupie "Bundesliga": Gryf Wejherowo I, KS Bruskowo Słupsk, Sztorm Mosty, GOSRiT 2005, GOSRiT U Witka, UKS Lider Dębogórze.

Pierwszy mecz:

UKS Lider Dębogórze - Sztorm Mosty    4:1

Pierwsze mecze turniejowe są bardzo ciężkie. Poza tym to jeszcze gramy mecz otwarcia, dodatkowe nerwy. Kolejny aspekt to, że przyszło grać nam już o godz. 8:00 rano ! Poranne wstawanie, wiadomo nikt tego nie lubi chyba. Kolejny aspekt to już tylko motywacyjny, pojedynek z opcji "Derbowych" i postawiony sobie wspólny cel. wygrać ten turniej niedzielny !! W sobotę pokonaliśmy już raz Sztorm 5:3 i w niedzielę nie mogło być inaczej ! Po bardzo mądrej i dojrzałej grze pokonaliśmy Mostowiaków różnicą 3 bramek - 4:1. Mecz był dla nas dobrym otwarciem i pierwszym kroczkiem do wyznaczonego sobie celu.

Drugi mecz:

UKS Lider Dębogórze - Gryf Wejherowo I   3:1

Drugie spotkanie rozgrywaliśmy z jednym z pretendentów do wygrania grupy "Bundesliga". Trener Andrzej Zawadzki przed meczem powiedział nawet, że ten mecz będzie meczem kluczowym dla układu tabeli i da nam odpowiedz czy będziemy w walce ostatecznej. Nasz zespół wyszedł na to spotkanie bardzo skoncentrowany. Podjęliśmy rękawice w walce z wyżej notowanym przeciwnikiem. Zwycięstwo, to tylko zasługa trzymania się sztywno zaleceń taktycznych omówionych w szatni. Przeciwnik tylko w końcówce strzelił nam bramkę na sekundy do końca, a tak przez cały pojedynek to my prowadziliśmy grę i panowaliśmy na boisku. Z konsekwencją trenerskich uwag i zaleceń zespół dążył do zgarnięcia 3pkt. Wynikiem tej konsekwencji gry była wysoka wygrana 3:1. Drugi duży krok do wymarzonego celu.

Trzeci mecz:

UKS Lider Dębogórze - GOSRiT 2005   1:1

GOSRiT 2005 to cichy "czarny koń" gospodarzy do wygrania niedzielnego turnieju. Wybiegając do przodu przy tym opisie meczu, w drużynie GOSRiT-u znalazł się najlepszy zawodnik grupy "Bundesliga". Mecz stał na wysokim poziomie sportowym, obie drużyny chciały zgarnąć całą pulę, dlatego też może gra była bardzo otwarta i nikt nikogo nie oszczędzał. I jak to zawsze bywa takie pojedynki kończą się podziałem punktów. Tym razem nie było inaczej. Choć niedosyt pozostaje, zamiast milowego kroku robimy tylko krok do wyznaczonego celu. Pozostajemy w grze.

Czwarty mecz:

UKS Lider Dębogórze - KS Bruskowo Słupsk   1:1

Wypadek przy pracy. Takie mecze się zdarzają. Potykamy się z grą, taktyką itd. Zespół Lidera za bardzo chciał rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść. Mecz nie wymuszonych błędów. Mecz horror !! Przegrywamy 1:0 pozostaje 60 sekund i nagłe przebudzenie, powraca determinacja, walka i ostatnie sekundy przynoszą nagrodę w postaci bramki na 1:1. Ciężko, ale po zażartej walce możemy powiedzieć, że stawiamy jak się okazuje kroczek dalej .

Piąty mecz:

UKS Lider Dębogórze - GOSRiT U Witka   8:0

Po zremisowanym 1:1 ze Słupskiem, odbył się bezpośredni pojedynek naszych rywali czyli Gryfa Wejherowo i GOSRiT 2005. Szczęście uśmiechnęło się do nas, Gryf pokonał drużynę z Luzina i tym sposobem wiedzieliśmy, że ostatni mecz to mecz o wygranie grupy "Bundesliga" w Turnieju Kaszub Cup. Motywować zespołu nie trzeba było, cel o 7:45 był wspólnie założony wygrać niedzielną rozgrywkę "Bundesligi". Ostatni mecz jak to się kolokwialnie mówi mieliśmy w własnych rękach, głowach i nogach przede wszystkim. Kto był to wie jak się skończyło. Koncert gry, pogrom, armagedon ręce same składały się do braw !! UKS Lider Dębogórze wygrywa gromiąc przeciwnika 8:0 i tym meczem przypieczętował o 10:33 czasu Luzińskiego rozpoczęty o 7:45 plan wygrania grupy "Bundesliga" w Turnieju Kaszub Cup 2018 !!!

Grupa "Bundesliga" w Turnieju Kaszub Cup wygrana z niemiecką precyzją po Polsku, czyli po Dębogórsku !!

Na turnieju zgarnęliśmy prawie wszystko:

- wygrywamy cały turniej jako drużyna UKS Lider Dębogórze 2004;

- indywidualne nagrody:

Szymon Kozielski nasz bramkarz otrzymał wyróżnienie;

Kacper Zwierzchowski otrzymał nagrodę dla najlepszego strzelca.

Zwycięski skład:

Prejna Aleksander, Wojciechowski Oskar, Zwierzchowski Kacper, Eliasz Artur, Lisewski Jakub, Kozielski Szymon,Wąsiewski Oskar, Macholla Krystian.

Trenerzy: Zawadzki Andrzej, Lewicki Grzegorz.

Podziękowania kierujemy jak zawsze do rodziców, którzy przybyli na turniej i dopingowali nas gorąco.

Zapraszamy wszystkich chętnych wstąpić w szeregi naszego klubu o kontakt z trenerem Andrzejem Zawadzkim 888 095 035.